Przydatne informacje
Dowiedz się więcej

Przekaźniki

Przekaźniki - podstawowe informacje, zabezpieczenie styków

Przekaźniki - podstawowe informacje, zabezpieczenie styków
(źródło: Relpol)
Zabezpieczenie Styków Przekaźników AC1
LED z i bez zabezpieczenia
Film pokazujący działanie
Bezprzewodowo i radiowo

Bezprzewodowe sterowanie przy braku instalacji

Bezprzewodowe systemy sterowania są coraz częściej wykorzystywane przy wykonywaniu połaczeń do instalacji elektrycznych w istniejących budynkach, a także do rozbudowy istniejącej sieci elektrycznej..

Szerokie zastosowanie znajduje w przypadku pojawienia się problemów kablowych, oraz instalacji nie przygotowanej wczęsniej do jednego centralnego punktu tzw. “gwiazdy”. Wykorzystanie bezprzewodowości to szybki i łatwy montaż, bez prowadzenia instalacji, kucia ścian oraz dodatkowych kosztów montażowych.

Sterowanie radiowe to otwarty system dla urządzeń nadawczo-odbiorczych, co dla użytkownika oznacza możliwość rozbudowy o kolejne punkty sterownicze poprzez zakup określonego typu odbiornika w dowolnym momencie.

Integracja inteligentnego sterownika Sterbox z bezprzewodowym systemem, umożliwia realizację funkcji zdalnego sterowania wieloma odbiornikami z wykorzystaniem szerokich możliwości logicznych.

Dzięki takiemu połączeniu możemy wykonać wiele rozbudowanych funkcji w naszym domu lub biurze, a odpowiednie zaprogramowanie sterownika pozwoli nam uzależnić np. zapalenie światła od pory dnia i czujnika ruchu.

Wbudowany w sterownik Sterbox port RS485 to magistrala pozwalająca sterowanie wieloma urządzeniami (do 32 urządzeń) na jednej parze kabli, a przyłączony do niej nadajnik radiowy pozwala na wysterowanie do 96 bezprzewodowych odbiorników.

Odbiorniki do systemu bezprzewodowego uzależnione będą od potrzeb użytkownika i tego czym i w jaki sposob mamy zamiar sterować.

Do realizacji funkcji załączania oświetlenia np. w żyrandolu, możemy wykorzystać małe mieszczące się w puszce elektrycznej odbiorniki przekaźnikowe lub wkręcić w oprawę żarówki E27 bezprzewodowy odbiornik z miejscem na żarówkę (E27). Nasz tradycyjny wyłącznik zastąpimy wówczas mocowanym na ścianie płaskim wyłącznikiem bezprzewodowym i/lub pilotem.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie sterowanie naszym oświetleniem, zarówno z wyłącznika na ścianie, pilota, powiązań z czujnikami, zegarami, jak i z dowolnego telefonu i tabletu posiadającego dostęp do sterownika internetowego Sterbox.

Brakujące instalacje elektryczne oraz bardzo duża możliwość rozbudowy systemu bezprzewodowego to powody dla których warto pomyśleć o  zastosowaniu bezprzewodowych urządzeń nadawczo-odbiorczych.