Łącznik CRR

Czerwony tekst użyto w celu zwrócenia szczególnej uwagi, kursywy do wyróżnienia nazw użytych na stronach Sterboxa. Linie poziome oddzielają poszczególne tematy.

Aby po kliknięciu w odnośnik powrócić do poprzednio czytanego tematu, użyj klawisza "wstecz" przeglądarki. Możesz również otwierać nowe tematy w zakładkach przeglądarki klikając na odnośniku prawym klawiszem myszy, a następnie wybrać "otwórz w nowej zakładce".

Łącznik służy do łączenia ze Sterboxem modułów rozszerzeń które nie mieszczą się w jednej linii. Przewód masy (G) musi być koniecznie podłączony do wszystkich modułów. Podłączenie należy dokonać przy wyłączonym zasilaniu!

Połączenie mechaniczne należy dokonać po założeniu  modułów i łącznika na szynę TS. Następnie należy je zesunąć ze sobą, uważając aby szpilki (1) trafiły w otwory modułu. Proszę nie używać siły, jeśli szpilki nie chcą wejść w otwory, proszę skorygować delikatnie położenie względem siebie i ponowić próbę.

Po zesunięciu dokręcamy wkręt (2) aby uniemożliwić przesuwanie modułów. Najlepszą praktyką jest użycie ogranicznika po drugiej stronie modułów, tak aby uniemożliwić rozsunięcie się. Kolejną czynnością jest połączenie masy (G) wszystkich modułów.  Po dokonaniu wszystkich połączeń elektrycznych, skontrolowaniu ich, wsunięciu wtyków w gniazda modułu, jako ostatnią czynność - włączamy zasilanie.

Uwaga: wszystkich manipulacji dokonuj przy wyłączonym zasilaniu! Dlaczego? Pamiętaj również o połączeniu przewodem wszystkich styków G, w każdym module! Proponuję przewód co najmniej milimetrowej średnicy.
Przewodu połączeniowego nie należy przedłużać. Poprowadzenie go w oddali od innych połączeń elektrycznych jest jak najbardziej polecane. Ta praktyka pozwoli uniknąć zakłóceń w pracy urządzeń.